Motor Takozu - Has Ankara Kauçuk

motor takozu

Motor Takozu

Ağustos 21, 2023 Has Ankara Kauçuk Yoruma Kapalı

Motor Takozu

Motor ayağı olarak da bilinen motor takoz motoru aracın şasisine sabitlemektedir. Biri uç motor bloğuna diğeri de aracın şasisine cıvata ile sabitlenmektedir. Vulkanize edilmiş olan lastik takoz motorun sağlam bir şekilde yerinde tutulmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte araç şasisi ile motor bileşenleri arasında yalıtkan bir görev görerek konforlu ve sessiz bir sürüş sağlamaktadır. Titreşim ve sertlik gibi sorunların en aza indirilmesi bakımından kişilere yardımcı olmaktadır. Birçok araçta ise üç motor takozu ve bir ya da iki adet şanzıman takozu bulunur.

Firmamızda yer almakta olan bu ürün kişilerin bu gibi ihtiyaçlarına cevap vermek için en iyi hizmeti sunmaktadır. Ürüne ihtiyaçları olan kişiler ürünü firmamızdan inceleyebilir ve istedikleri ürünü temin edebilirler. Üç tip motor takozu bulunmakta ve araç üreticileri uygulamaya bağlı şekilde ihtiyaca göre olan motor takozunu kullanabilirler. Bu durumda motor takozu tipleri nelerdir?

Pasif Lastik Takozlar

Motor takoz tipleri içerisinde yer almakta olan pasif lastik takozlar tipik olan lastik metal tasarımına uymaktadır. Lastik bir bileşikle birleştirilmiş ve iki metal montaj noktası bulunmaktadır. Araçların büyük çoğunluğuna takılabilen takoz türlerindendir.

Pasif Hidrolik Takozlar

Bazı uygulamalar sıvı şekilde doldurulmuş olan hidrolik takozlara sahip olmaktadır. Bunlar pasif hidrolik takozlar olarak da bilinmekte ve ilave titreşimleri sönümlemeye yardımcı olan hidrolik sıvı dolu bir bölme içermektedir.

Aktif Takozlar

Motor takozlar ne işe yarar? konusunda titreşim ve sertliğin engellenmesi sağlanmakta ve takozların tipleri içerisinde istediğiniz takoz türünü tercih etmeniz mümkün olmaktadır. Bazı yeni araçlar elektronik kontrollü ya da aktif takozlar kullanmaktadır. Vakum valf anahtarı tarafından kontrol edilmekte ve ek bir vakum bölmesi sayesinde de hız ya da yüke bağlı olarak daha az ya da daha fazla titreşimin sönümlenmesi ile kullanılır.

Bazı aktif takozlar ortamı daha dengeli ve olması gereken bir hale getirmek için kendileri de titreşim üretebilirler. Kişiler bu takoz türleri içinden istediklerini seçebilmekte ve motor takoz konusunda istedikleri sonucu elde edebilmekteler. Bu nedenle ürüne ihtiyacı olanlar firmamızı tercih edebilirler.